Zdjęcia ślubne Lublin – realia

Zdjęcia ślubne Lublin żywa tradycja

Każdy region Polski ma swoją specyfikę. Zdjęcia ślubne Lublin też jest charakterystyczny. Jednak dzięki internetowi świat stał się w pewnym sensie globalny czy po prostu taki sam. Często zdarza się, że młodzi wybierają samego fotografa rezygnując z kamerzysty. Wynika to może z tego, że przyzwyczajeni są do filmów w stylu postaw kamerę nagraj kilka godzin i oddaj kasetę młodym. Taki styl odpowiada jeszcze czasem dziadkom młodych. Z kolei dobrzy filmowcy naprawdę fajnie montujący obraz najlepiej z dwóch kamer to już spory koszt.

Fotografia ślubna czy moda

Czasem młodym trudno nadążyć za trendami. Jakie powinny być zdjęcia ślubne? Wpiszę sobie w google i zobaczę. Albo zobaczę album koleżanki. I tak to wygląda. To na co trafisz na pierwszych stronach to często chwilowe trendy, poszukiwanie nowinek w zmieniającym się jak memy na kwejku świecie. A jednak dobrze by było żeby zdjęcia dobrze się oglądało również za te 2o czy 40 lat. Szukając inspiracji warto sięgnąć do tych artystów fotografików którzy zdjęcia robili już dawno i co najważniejsze robią je do dziś a ich stare zdjęcia wciąż ogląda się z przyjemnością. Czyli do klasyki. Ta nie przemija a przynajmniej nie starzeje się tak szybko jak instagramowe filtry.

Sprzęt fotograficzny

Czy sprzęt ma znaczenie. Czy jak mam lustrzankę za 20tys. to zrobię dobre zdjęcia ślubne. Część osób jeszcze tak myśli, ale już chyba mam wrażenie coraz mniej. Wielcy fotografowie tego świata mają naprawdę różne preferencje w tym zakresie. Nie licząc tzw. ambasadorów znanych marek typu Nikon czy Canon. Ambasadorów czyli znanych fotografów którym korporacje oferują sowite wynagrodzenie za promowanie ich sprzętu. Oni ci powiedzą, że bez pełnego bagażnika sprzętu nie idą nawet na zdjęcia dziecka w parku. Ci bez kontraktów natomiast kierują się często swoimi własnymi często niezrozumiałymi preferencjami. Jeden weźmie tylko bezlusterkowca z jednym obiektywem i ustrzeli takie zdjęcia, że trzeba je oglądać na klęcząco, bo inaczej nie wypada. Drugi wciąż katuje swojego D700, bo innego sobie nie wyobraża. Tutaj decydują – wygoda, przyzwyczajenia. Jedno jest pewne – aparat sam nic nie zrobi. Najlepszy zestaw dłut nie zrobi z ciebie Rodina a daj Rodinowi kozik a wyrzeźbi ci Michała Anioła 😉 Także ten tego. Będzie.